Szkolenia SCA Coffee Skills Program: Sensory Skills

Szkolenia SCA Coffee Skills Program: Sensory Skills

700,00

Wyczyść

Opis

Szkolenia SCA Coffee Skills Program: Sensory Skills

Dzięki uczestnictwie w szkoleniach Sensory Skills można poznać pojęcia i metodologię związane z profesjonalną oceną sensoryki kawy w procedurze cuppingu. Nauczyć się w sposób praktyczny i interaktywny analizować sensorycznie kawę pod kątem jej jakości. Poprzez praktykę nauczyć się, w jaki sposób oceniać odczuwane smaki, aromaty i teksturę kawy z użyciem druków oceny. Poznać sposoby budowania testów sensorycznych, testów jakościowych czy konsumenckich i poprodukcyjnych. Nauczyć się, jak unikać błędów w analizie sensorycznej oraz jak zbudować profesjonalny panel testerów kawy na potrzeby palarni kawy.

 

Szkolenia Sensory Skills są przeprowadzane na dwóch poziomach:

 

  • Poziom podstawowy pozwala dowiedzieć się, czym jest analiza sensoryczna jako dyscyplina naukowa oraz jakie organy człowieka są odpowiedzialne za czucie smaku i aromatu, jak działają i jak je rozróżnić. Kursanci poznają w trakcie kursu pięć podstawowych smaków oraz podstawowe grupy aromatów obecne w kawie, jak i definiują takie cechy sensoryczne kawy jak: body, mouthfeel czy flavour w zaparzonej kawie. Praktyczna część nastawiona jest również na zapoznanie się z procedurą, celem i standardami profesjonalnego cuppingu.

 

  • Poziom średnio zaawansowany to rozwinięcie poziomu podstawowego, w trakcie którego poznaje się różnice między obiektywną i subiektywną oceną kawy oraz uczy, jak zbudować panel sensoryczny osób odpowiedzialnych za badanie jakości kawy. Dowiadujemy się, jaki jest cel pracy panelu sensorycznego oraz jakich kompetencji wymaga się od jego członków. W trakcie szkolenia analizowane są takie cechy sensoryczne kawy jak: cierpkość, body, słodycz. Definiowane są pozytywne i negatywne cechy kawy. Celem szkolenia jest również zapoznanie się z możliwymi błędami w analizie sensorycznej oraz z różnymi rodzajami testów sensorycznych kawy.

Dodatkowe informacje

Poziom szkolenia

podstawowy, średnio-zaawansowany

Płatność

Pełna