KOSTARYKA

Kostaryka to kraj położony w Ameryce Środkowej, gdzie kawa pojawiła się w 1779 roku  i  nadal odgrywa dużą rolę dla gospodarki tego kraju. Większość zbiorów kawy oznaczona jest skrótem SHB (strictly hard bean) i odnosi się do ziaren rosnących na wysokości powyżej 1370 m. n. p. m. Ponieważ dnie są upalne, a w nocy temperatura znacząco spada, owoce kawowca w takich warunkach dojrzewają wolniej, co wpływa na głęboki i bogaty smak.  Zbiór ziaren kawy odbywa się ręcznie, dzięki czemu zrywane są tylko dojrzałe owoce. Kolejną zaletą jest nadzór  Instytutu Kawy, który czuwa nad utrzymaniem wysokich norm jakości dla eksportowanych ziaren oraz  prowadzi badania i szkolenia w zakresie rozwoju tego segmentu gospodarki. 

 W ofercie naszej palarni znajdziecie zbiory kawy z regionu Alajuela, Tarrazu, Poas. Kawa pochodząca z okolic Las Lajas jest  uważana za jedną z najlepszych w tym kraju. Jest ulubieńcem naszych klientów i ma tytuł bestsellera w naszej ofercie Single Origin.

Kawy z Kostaryki, podobnie jak z innych krajów Ameryki Środkowej i Południowej, charakteryzują się niską kwasowością i nutami owocowo-czekoladowymi. Cechuje jest również pełne body, który jest intensywny i pozostawia długo odczuwalny posmak kawy.