Kawa z Kenii

Kawy z Kenii zdecydowanie są numerem jeden wśród najchętniej wybieranych rodzajów kaw. Arabika dostarczana z Kenii jest plasowana w czołówce najlepszych jakościowo kaw z Afryki. 

Kawosze cenią sobie kawy kenijskie przede wszystkim za ich intensywną kwasowość i bogaty owocowy aromat. Plantacje kawy w Kenii są kwalifikowane według międzynarodowych standardów jako SHG (Strictly High Grown – wyłącznie wysokie uprawy) i SHB (Strictly Hard Beans – wyłącznie twarde ziarna). 

Warunki sprzyjające uprawie kawowca takie jak żyzna i bogata w minerały gleba wulkaniczna, umiarkowana klimat oraz obfite, okresowe opady są środowiskiem idealnym do otrzymania kawy wysokiej jakości, o wyjątkowym, wyrazistym i bogatym profilu.

Kawy pochodzące z Kenii charakteryzują się wyraźną kwasowością, przypominającą czerwone owoce. Dodatkowo w profilu sensorycznym można znaleźć nuty porzeczek, wiśni, jagód, winogron, owoców egzotycznych, rodzynek o przyjemnej kwasowości cytrusów. Kenia jest idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie kawy owocowe, o intensywniej kwasowości.