Aktualności - Business

Lista podstron

 • Czy twój zysk jest dobry dla twojej firmy?

  2014-02-28 17:18

  Każdy kto prowadzi działalność, także właściciel palarni czy kawiarni musi - choćby na własny użytek, wybrać kryterium oceny dobrostanu swojej firmy. Musi wiedzieć, czy działania, które podjął poprawiły funkcjonowanie kawiarni czy wręcz przeciwnie. Konsekwencje tego wyboru są istotne dla jakości jego funkcjonowania i dają się odczuć w relacji z firmą.

  więcej »
 • Self management reality

  2014-02-16 09:09

  Ostatnio mieliśmy w Coffee Proficiency rekrutację. Przetoczył się przez nasze mury korowód kolorowych, zdolnych, ambitnych baristów. Ale my szukaliśmy u kandydatów czegoś więcej niż dobrych branżowych umiejętności, szukaliśmy ludzi, którzy są samodzielni, przedsiębiorczy i aktywni a jednocześnie umieją dołączyć do zespołu, zadbać o sukces innych jego członków, myśleć holistycznie, wziąć odpowiedzialność nie tylko za własne wykonanie, ale też za powodzenie całego zadania. Każdemu z kandydatów przedstawialiśmy naszą politykę wprost, pytaliśmy czy będzie się czuł dobrze w firmie, w której nie będzie nad nim żadnego szefa ani managera, gdzie nikt nie powie mu konkretnie co dziś ma zrobić, gdzie będzie musiał sam zaplanować swój czas i równocześnie zadbać o efektywność pracy innych członków zespołu.Większość osób deklarowała, że taki styl pracy bardzo im odpowiada. Ale większość z tych osób nie wierzyła, że nasza firma faktycznie tak działa, ci, którzy wierzyli uważali, że to nie ma prawa się udać, a ci, którzy wierzyli, że to się uda nazywali ten model funkcjonowania „nie biznesowym”. Im wszystkim, ale też tym, którzy w przyszłości będą chcieli dołączyć do naszego zespołu dedykuję ten artykuł.

  więcej »
 • Czy klient ma zawsze rację? Czyli przychodzi baba do kawiarni.

  2013-12-15 16:52

  Zawód baristy zakorzenił się już na dobre w naszej rzeczywistości, bariści są spójną grupą, która ma swój etos pracy, reguły funkcjonowania, zasady. Polscy bariści coraz konkretniej definiują swoją rolę, nazywają to, co im wolno a czego nie. Przez Internet przetoczyła się fala opisów przypadków z kategorii „przychodzi baba do kawiarni…” i wraz za nią dyskusja, jak powinien zareagować barista i kto ma rację, gdy klient i barista nie są zgodni.

  więcej »